Τα μεγαλύτερα μοντέλα και σχεδιαστές του Instagram για το 2017

0

Η Kendal Jenner είναι το μεγαλύτερο μοντέλο του Instagram και η εφαρμογή το αποδεικνύει με τα δεδομένα του τελευταίου χρόνο. Ανάμεσα σε άλλες συναδέλφους της, το μοντέλο βγαίνει πρώτη σε κατηγορίες όπως: περισσότερες αναφορές, περισσότερους followers, φωτογραφία με τα περισσότερα likes για το 2017. Άλλα μοντέλα όπως οι Gigi και Bella Hadid, Emily Ratajkowski, Hailey Baldwin, Ashley Graham και μερικοί Άγγελοι της Victoria’s Secret ακολουθούν κατά πόδας.

Όμως, η κατηγορία με την περισσότερη κίνηση, τόσο όσον αφορά τα likes όσο και τα σχόλια σε σχέση με τον αριθμό ακολούθων του χρήση, έχει ως πρωτοπόρες τις Julia Ratner (34 χιλιάδες followers) και τη  Mayowa Nicholas (49χιλιάδες), παρ” ότι ο αριθμός ακολούθων τους είναι σαφώς μικρότερος από των Jenner και Hadid.

Όσον αφορά τον κόσμο της μόδας και τους σχεδιαστές της, τα ηνία κρατάει ο οίκος Chanel και Dior και πρώτη ανάμεσα σε σχεδιαστές είναι η Victoria Beckham.

Δείτε τη λίστα αναλυτικά παρακάτω:

Μοντέλο με τους περισσότερους Ακολούθους

17881654_1420510347991858_7081459116056510464_n

1. Kendall Jenner (@kendalljenner) 83.7M+ followers

2. Cara Delevingne (@caradelevingne) 40.7M+ followers

3. Gigi Hadid (@gigihadid) 35.9M+ followers

4. Emily Ratajkowski (@emrata) 15.1M+ followers

5. Bella Hadid (@bellahadid) 15M+ followers

6. Chrissy Teigen (@chrissyteigen) 14.6M+ followers

7. Gisele Bündchen (@gisele) 13.3M+ followers

8. Miranda Kerr (@mirandakerr) 11.5M+ followers

9. Candice Swanepoel (@angelcandices) 11.3M+ followers

10. Adriana Lima (@adrianalima) 11.2M+ followers

Φωτογραφία μοντέλου με τα περισσότερα likes

19379604_1827521014230406_6618490555267547136_n

Αυτή η φωτογραφία που δημοσιεύθηκε από το μοντέλο Kendal Jenner στις 20 Ιουνίου, έφτασε πάνω από 4.5εκ. likes.

Μοντέλο που απέκτησε περισσότερους followers

17932501_124356938110022_2099505934135984128_n

1. Kendall Jenner (@kendalljenner): Απέκτησε 12 εκ followers.

2. Gigi Hadid (@gigihadid):Απέκτησε 8 εκ followers.

3. Bella Hadid (@bellahadid):Απέκτησε 6 εκ followers.

4. Chrissy Teigen (@chrissyteigen):Απέκτησε 5 εκ followers.

5. Emily Ratajkowski (@emrata):Απέκτησε 5 εκ followers.

6. Cara Delevingne (@caradelevingne):Απέκτησε 4 εκ followers.

7. Taylor Hill (@taylor_hill):Απέκτησε 2 εκ followers.

8. Ashley Graham (@theashleygraham):Απέκτησε 2 εκ followers.

9. Gisele Bündchen (@gisele):Απέκτησε 2 εκ followers.

10. Hailey Baldwin (@haileybaldwin):Απέκτησε 1.9 εκ followers.

 

Μοντέλο με την περισσότερη δέσμευση από τους ακολούθους του

22071320_297900677357119_4286069867519410176_n

1. Julia Ratner (@dear.ratner)

2. Mayowa Nicholas (@mayowanicholas)

3. Paulina Frankowska (@paulinafrankowska)

4. Léa Julian (@lea_jul)

5. Presley Gerber (@presleygerber)

6. Kaia Gerber (@kaiagerber)

7. Yasmin Wijnaldum (@yasminwijnaldum)

8. Vittoria Ceretti (@vittoceretti)

9. Lauren de Graaf (@laurenjdg)

10. Selena Forrest (@selenaforrest)

 

Οίκος μόδας με τους περισσότερους Followers

23417120_508299642865206_8839511237445287936_n

1. Chanel (@chanelofficial) 25εκ followers.

2. Louis Vuitton (@louisvuitton) 19.2εκ+ followers.

3. Gucci (@gucci) 17.8εκ+ followers.

4. Victoria Beckham (@victoriabeckham) 17.2εκ+ followers.

5. Dior (@dior) 17.2εκ+ followers.

6. Dolce and Gabbana (@dolcegabbana) 15εκ+ followers.

7. Prada (@prada) 13.5εκ+ followers.

8. Michael Kors (@michaelkors) 10.6εκ+ followers.

9. Calvin Klein (@calvinklein) 10.2εκ+ followers.

10. Versace (@versace_official) 10.2εκ+ followers.

 

Οίκος μόδας με τις περισσότερες ετικέτες

22158643_514483638887985_1527614807992172544_n

1. Dior (@dior)

2. Hermes (@hermes)

3. Louis Vuitton (@louisvuitton)

4. Saint Laurent (@ysl)

5. Topshop (@topshop)

6. Balenciaga (@balenciaga)

7. Burberry (@burberry)

8. Balmain (@balmain)

9. Chloe (@chloe)

10. Ralph Lauren (@ralphlauren)

 

Φωτογραφία με τα περισσότερα like σχεδιαστή

18161435_179428709246562_7533260392508686336_n

Η φωτογραφία της Victoria Beckham για τα γενέθλια του συζήγου της, David Beckham έφτασε τα 1.1 εκ likes.

 

Σχεδιαστής που απέκτησε τα περισσότερους Followers

23967000_359644114495509_1234129071202369536_n

1. Chanel (@chanelofficial):Απέκτησε 9.6 εκ followers.

2. Gucci (@gucci):Απέκτησε 8.1 εκ followers.

3. Louis Vuitton (@louisvuitton):Απέκτησε 7 εκ followers.

4. Dior (@dior):Απέκτησε 5.9 εκ followers.

5. Victoria Beckham (@victoriabeckham):Απέκτησε 5.7 εκ followers.

6. Supreme (@supremeny):Απέκτησε 4.8 εκ followers.

7. Dolce and Gabbana (@dolcegabbana):Απέκτησε 4.5 εκ followers.

8. Prada (@prada):Απέκτησε 4.3 εκ followers.

9. Calvin Klein (@calvinklein):Απέκτησε 3.9 εκ followers.

10. Versace (@versace_official)Απέκτησε 3.5 εκ followers.

Share.

About Author